KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14664264

nr 1466 4264

Lars Wellton

(1918-1992), Sverige

Gouache, Signerad, daterad 1948,24x28, yttermått inklusive ram: 37x43 cm

Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 9 maj 2022
kl 18:49:36

8/5 16:59:07 1      Vinnande bud

Lars Wellton

Läs mer om Lars Wellton
Gouache